Ogłoszenia parafialne – 26.11.2017

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  2. O godz.15.00 nieszpory. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny.
  4. W tym tygodniu przypada czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobota miesiąca.
  5. Duszpasterskie odwiedziny chorych i starszych parafian w piątek od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmowane są zakrystii.
  6. Spowiedź dzieci odbędzie się w piątek o godzinie 16.00, a młodzieży w sobotę o 16.30.
  7. Od najbliższej soboty rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Szczegółowy plan umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej.
  8. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Po każdej Mszy św. odbywać się błogosławienie opłatków wigilijnych. Kolekta z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  9. W okresie Adwentu, mimo trwających odwiedzin duszpasterskich, Msze św. niedzielne będą odprawiane wg normalnego planu (w godz. 7.45, 10.30, 15.30), w tym czasie nie będzie nieszporów.
  10. Wychodząc z kościoła można nabyć świece Caritas w ramach Akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (świeca mała 5 zł, duża 12 zł). Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas.
  11. Dostępny jest także nasz kalendarz parafialny na 2018 rok. Jego cena nie ulega zmianie i wynosi 7 zł.
  12. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  13. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.