Ogłoszenia parafialne – 25.03.2018

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zapraszam do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o 14.45.
  3. Dziś w katedrze katowickiej spotkanie młodzieży w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, początek godz. 14.00
  4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w zakrystii
  5. Odwiedziny chorych i starszych parafian w środę o godzinie 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  6. W Niedzielę Wielkanocną nadzwyczajni szafarze Komunii świętej po pierwszej Mszy św. zaniosą Ciało Pańskie osobom chorym lub starszym. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  7. Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego stanowi szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w liturgii Wigilii Paschalnej i kończy w Niedzielę Zmartwychwstania. Podczas Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wypełniając następujące dzieła:
    • w Wielki Czwartek – udział w Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie „Przed tak wielkim Sakramentem”,
    • w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego.
    • w Noc Zmartwychwstania – udział w Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu św.
  8. Adoracja w czasie Triduum: Wielki Czwartek: do 21.00; Wielki Piątek: od godz. 8.00; Wielka Sobota: od 8.00. Na adorację w Wielki Piątek i Wielką Sobotę możemy przychodzić wg tradycyjnego planu. Proponowany plan zamieszczony jest w Wieściach Parafialnych, gablotkach.
  9. W Wielki Czwartek o 19.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, podczas której udzielana będzie Komunia Św. pod dwiema postaciami.
  10. Okazja do spowiedzi św.:
    • poniedziałek, wtorek, środa od godziny 17.30 (w środę – dzieci)
    • czwartek: od 17.00 do 19.00
    • piątek 9.00-10.00, 14.00-16.00
    • sobota 9.00-10.00, 15.00-16.00
  11. Święcenie potraw w Wielką Sobotę w godzinach 14.00, 15.00, 15.30
  12. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zbieramy ofiarę na Boży Grób w Jerozolimie i Chrześcijan w Ziemi Świętej.
  13. W Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcam do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej.
  14. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu, szczególnie za prace porządkowe w Domu Parafialnym i w kościele. Szczególnie dziękuję naszym strażakom za prace porządkowe na wysokości.