Ogłoszenia parafialne – 11.03.2018

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest kolektą specjalną przeznaczoną na wykonanie witraży do naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości. Kościół święty, Nowa Jerozolima, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.
  3. O godzinie 14.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. W poniedziałek godzinach od 17.00-18.00 w Domu Parafialnym czynna będzie poradnia życia rodzinnego.
  5. Na godzinę 18.00 (także w poniedziałek) zapraszam młodzież klas I szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
  6. We wtorek obchodzimy rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  7. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 14.45.
  8. Zalecki za zmarłych, za których będziemy się modlili w czasie Drogi Krzyżowej, przyjmowane są w zakrystii. Za zmarłych zalecanych odprawione zostaną 3 Msze św.
  9. Zachęcam do udziału w Jastrzębskiej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która będzie w piątek 16 marca. Rozpocznie się Mszą św. w kościele NMP Matki Kościoła (na Bożka) o godzinie 21.00. Trasa o długości 41 km przebiega także przez Ruptawę. Szczegóły są podane na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.
    Jednocześnie informuję, że Jastrzębska Droga Krzyżowa ulicami miasta będzie w piątek 23 marca. Rozpocznie się ona o 19.00 przy kościele św. Barbary i Józefa Robotnika na Przyjaźni, a zakończy przy kościele NSPJ.
  10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
  11. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  12. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.