Ogłoszenia – 24.05.2015

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
  3. O 15.00 Nabożeństwo do Ducha Świętego. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
  5. W dzisiejszą niedzielę inauguracja metropolitalnego święta rodzin. W Katedrze o godzinie 12.00 Eucharystia z udziałem małżonków świętujących swoje jubileusze. Zapraszamy.
  6. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  7. W sobotę 30V w Piekarach o godzinie 10.00 rozpocznie się Sympozjum Piekarskie.
  8. W przyszłą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  9. Także w przyszłą niedzielę pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej.
  10. Dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.