Ogłoszenia – 21.12.2014

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na budowę kościoła w Wilchwach. Bóg zapłać za ofiary.
  2. Odwiedziny chorych i starszych parafian w poniedziałek o godzinie 9.00, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  3. Ostatnie roraty są we wtorek. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  4. Kolekta zebrana w czasie Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W I dzień świąt Bożego Narodzenia kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii, a w II dzień świąt kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
  5. Okazja do spowiedzi:
    – poniedziałek i wtorek o godzinie 17.00
    – wtorek o godz. 8.00 (dla dzieci)
    – wigilia 8.00-9.00 i 14.00-15.00.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ono szczególnym świętem rodzin chrześcijańskich. Módlmy się o świętość naszych rodzin.
  7. Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się 1 stycznia Uroczystością Bożej Rodzicielki Maryi.
  8. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną parafialną akcję „Aniołek”. Dzięki niej 23 dzieci naszej parafii otrzymało świąteczne prezenty.
  9. Równie serdecznie dziękuję za podarowanie choinek i przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła, wszelkie prace wykonane dla parafii w okresie przygotowań do świąt.
  10. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy umieszczony jest w gablotkach, w Wieściach Parafialnych oraz na stronie internetowej. Początek odwiedzin w soboty o godz. 9.00 w niedzielę o 12.30.
  11. W I dzień świąt Bożego Narodzenia nadzwyczajni szafarze Komunii świętej po pierwszej Mszy św. zaniosą Ciało Pańskie osobom chorym lub starszym, zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii.
  12. Wychodząc z kościoła można nabyć opłatki.
  13. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  14. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W tym tygodniu świąteczny numer podwójny w cenie 7 zł.