Archiwa kategorii: Aktualności

Najnowsze informacje dotyczące naszej wspólnoty parafialnej

Intencje mszalne – 25.11.2018

SOBOTA – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Tow. – 24.11.2018

  • 12.00 Dziękczynna w intencji Marii Parma z okazji 80 urodzin z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
  • 17.00 Za + Stanisława Skorupę

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA , KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25.11.2018

  • 7.30 Godzinki
  • 8.00 W intencji Parafian
  • 10.30 W intencji kolejarzy oraz ich rodzin z okazji święta patronalnego św. Katarzyny
  • 15.00 Nieszpory
  • 15.30 Dziękczynna w intencji Maji Niemczyk z okazji 18 urodzin, z prośbą o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

Czytaj dalej

Ogłoszenia parafialne – 18.11.2018

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za ofiary.
  2. O godz. 15.00 nieszpory. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej.
  4. Zapraszam do zapoznania się z planem odwiedzin duszpasterskich, który został zamieszczony w Wieściach, gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.
  5. O godz. 18.00 (także w poniedziałek) spotkanie młodzieży klas I szkoły średniej w ramach przygotowania bliższego do sakramentu małżeństwa.
  6. W czwartek o godzinie 17.00 Msza św. w intencji ministrantów z okazji święta patronalnego św. Tarsycjusza. Serdecznie zapraszam na nią rodziców naszych ministrantów, a także tych, którzy kiedykolwiek należeli do służby liturgicznej. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie do salki.
  7. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  8. Kolekta z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby parafii.
  9. Serdecznie dziękuję za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii w minionym tygodniu.
  10. Zachęcam także do lektury Gościa Niedzielnego.

Intencje mszalne – 18.11.2018

SOBOTA – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak. – 17.11.2018

  • 13.00 Dziękczynna w intencji Marii i Norberta Somerlik z okazji 50 rocznicy ślubu
  • 17.00 1. Za + Jacka Gatnara
    2. Za + Marię Kałuża w I rocznicę śmierci

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.11.2018

  • 7.30 Godzinki
  • 8.00 W intencji chórzystów, zmarłych chórzystów oraz ich rodzin z okazji święta patronalnego św. Cecylii
  • 10.30 Chrzty (Robert Młynek, Tymoteusz Kasza) i roczki (Filip Szymik)
  • 15.00 Nieszpory
  • 15.30 Dziękczynna w intencji Ernestyny Trzaskalik z okazji 85 urodzin, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla całej rodziny

Czytaj dalej

Odwiedziny duszpasterskie rodzin 2018/2019

  • 01.12.2018 – sobota 9.00 – Ruptawiec, Chełmońskiego, Matejki, Kossaka (Kaczorowski, Gabryś)
  • 02.12.2018 – niedziela 12.30 – Żwirowa, Sadowa, Czyża (Gajda, Dworzec PKP, Urbanek)
  • 08.12.2018 – sobota 9.00 – Kempa, Skargi, Brzeziny, Borowa (Sternadel, Owczarzy)
  • 09.12.2018 – niedziela 12.30 – Cieszyńska, Torowa (Niezgoda, Nowak)
  • 15.12.2018 – sobota 9.00 – Widokowa, Traugutta, Sadowa (Skorupa Feliks, Wilkus)
  • 16.12.2018 – niedziela 12.30 – Długosza, Gliniana (Sowa, Wysocki)
  • 22.12.2018 – sobota 9.00 – Malczewskiego, Libowiec, część Matejki, Wschodnia, Podleśna (Dudek, Maciończyk)
  • 23.12.2018 – niedziela 12.30 – Zdziebły, Cieszyńska (Urbanek, Samlik)
  • 27.12.2018- czwartek 9.00 – Libowiec, Grottgera, Zachodnia, Okrzei, Rajdowa, Oliwkowa (Trzaskalik, Dittfeld, Króliczek)
  • 27.12.2018 – czwartek 9.00 – Konduktorska, Cieszyńska (Kaczmarek, Kolek)
  • 28.12.2018 – piątek 9.00 – Traugutta, Konduktorska, Długosza (Augustyn, Brzuska Emil)
  • 28.12.2018 – piątek 9.00 – Kochanowskiego, Cieszyńska (Mansfeld, Białończyk)
  • 29.12.2018 – sobota 9.00 – Okrzei od 12A, Cieszyńska, Jaskółcza (Maciejewski, Markiewicz)
  • 29.12.2018 – sobota 9.00 – Żwirki i Wigury, Piesza, Maryjowiec (Reclik, Baran)
  • 30.12.2018- niedziela 12.30 – Majowa, Przemysłowa (Kawik, Cebula Halina)
  • 30.12.2018 – niedziela 12.30 – Cieszyńska, ks. Płonki (Lasota, Fuchs)
  • 02.01.2019 –środa 9.00 – Kołłątaja, Maryjowiec, Pułaskiego (Paszek, Foltyn)
  • 02.01.2019 –środa 9.00 – Wyzwolenia, Biadoszek, Chlebowa (Cebula Józef, Milczarek)
  • 03.01.2019 – czwartek 9.00 – Kilińskiego, Kołłątaja (Papis, Szweda)
  • 04.01.2019 – piątek 9.00 – Maryjowiec, Kołłątaja, Piesza, Zdziebły, Rejtana (Brodziński, Waltar)
  • 04.01.2019 – piątek 9.00 – Wyzwolenia (Cibis, Piechaczek)
  • 05.01.2019 -sobota 9.00 – kolęda dodatkowa – zgłoszenia w zakrystii.

Czytaj dalej